Hundertwasser (Stowasser) malarz, grafik, rzeźbiarz, performer, aktywista ochrony środowiska, znany przede wszystkim z realizacji budowlanych. Styl jego charakteryzuje się nieregularnością i asymetrią oraz unikaniem linii i kątów prostych. Typowym elementem w jego projektach są okna o różnych kształtach i rozmiarach. Do swoich budowli wprowadzał zieleń, m.in. w formie drzew rosnących na dachach i we wnękach ścian. Stosował odważne zestawienia kolorów. Bardzo często urozmaicał projekty charakterystycznymi unikatowymi w formie i kolorystyce kolumnami, złotymi kulistymi wieżyczkami oraz mozaikami z płytek ceramicznych.

Jego twórczość wykazuje wyraźne wpływy słynnego hiszpańskiego architektura – Gaudiego.

Hundertwasser był samotnikiem lubiącym podróżować. Podczas wyjazdów nauczył się angielskiego, francuskiego i włoskiego. Mówił też trochę po japońsku, rosyjsku, czesku i arabsku. Zawsze miał przy sobie farby, aby w każdym miejscu móc malować.

Hundertwasser był autorem plakatu XX Letniej Olimpiady w Monachium w 1972 roku. Projektował też znaczki pocztowe. W ciągu piętnastu lat Hundertwasser zaprojektował 50 kompleksów budowlanych, z czego połowę zrealizowano.

A inne nasze artystyczne przeżycia z Wiednia możecie zobaczyć TUTAJ.

w 2007, 2010, 2012 roku w Wiedniu

Hundertwasser, czyli Vienna panie Vienna