Na przystawkę były lody, wiadomo gdzie, ale jakby jednak ktoś pytał to ulica Starowiślna 83, lodziarnia o wdzięcznej nazwie Pracownia Cukiernicza. Jest to pewne i sprawdzone już wiele razy: lody ze Starowiślnej nie tuczą. Już od 30 lat cieszą nasze kubki smakowe.

Lody te startowały m. in. w konkursach: „Zawstydź obwarzanka i zagłosuj” (2 miejsce), zostały też laureatem w kategorii „Wyjątkowy produkt kulinarny” organizowanej przez krakowskie restauracje 2012/13.

Lody czynne codziennie od 9 – 19, od kwietnia do listopada. A w zimie sprzedają tam pyszne pączki.

Tak posilone udałyśmy się na panoramiczny rajd: panorama na południe z balkonu restauracji U Zijada w Przegorzałach i panorama na północ z Kopca Kościuszki .
A potem zaułek uniwersytecki – Ogród Profesorski na tyłach Instytutu Historii oraz arkadowy dziedziniec Collegium Maius.
Właśnie tutaj jest zegar z 6 postaciami, są to: pedel UJ, królowa Jadwiga, król Władysław Jagiełło, Jan z Kęt, Hugon Kołłątaj oraz Stanisław ze Skalbmierza. Postacie te ukazują się w czasie grania hymnu studentów Gaudeamus Igitur. Melodię, którą skomponował Jan z Lublina w XVI wieku możemy usłyszeć o godz. 9, 11, 13, 15 i 17.

There is also a musical clock with figures appearing to the sound of Gaudeamus tune considered to be the students’ anthem.

Lody, kopiec, panoramy, uniwersytet i zapiekanki