Audrey Hepburn stała się ikoną stylu i elegancji. Jej najlepszy przyjaciel Hubert de Givenchy wydobył z niej wszystkie atuty a ubraniem podkreślał wszystko to co w niej najlepsze. Audrey nosiła jego projekty w większości swoich filmów a jednym z warunków w jej kontraktach był zapis, aby to właśnie Givenchy projektował kostiumy. Audrey stała się jego muzą a on uczynił ją symbolem młodości i elegancji.

Urodziła się jako Audrey Kathleen Ruston i była córką brytyjskiego bankiera Johna Victora Rustona i holenderskiej arystokratki, baronówny Elli van Heemstra. W późniejszym czasie jej ojciec dodał do swojego nazwiska drugi człon – Hepburn. Jej marzeniem był balet, ale miała za długie nogi… No cóż… Po rezygnacji z baletu zaczęła pracować jako modelka, a następnie występować w filmach. W 1951 roku wystąpiła po raz pierwszy w roli pierwszoplanowej w filmie Monte Carlo Baby. W tym samym roku występowała na Broadwayu w sztuce Gigi i za tę rolę otrzymała nagrodę dla najlepszej debiutantki roku. Po sześciomiesięcznym bardzo udanym sezonie w Nowym Jorku Hepburn zagrała wraz z Gregorym Peckiem w filmie Rzymskie wakacje. Otrzymała za tę rolę Oscara. Była jeszcze czterokrotnie nominowana w kategorii „najlepsza rola kobieca”. Jej kreacja w Śniadaniu u Tiffaniego jest jedną z najbardziej znanych i słynnych ról w historii kina amerykańskiego. Będąc jedną z najbardziej popularnych gwiazd swojej ery Hepburn występowała z takim aktorami jak Fred Astaire, Humphrey Bogart, Gary Cooper, Cary Grant, Rex Harrison, Peter O’Toole czy Sean Connery. Podczas II wojny światowej, Audrey pracowała jako wolontariuszka w holenderskim szpitalu. Podczas bitwy pod Arnhem, do szpitala trafiło wielu rannych żołnierzy. Jednemu z ciężko rannych brytyjskich spadochroniarzy Audrey pomogła wrócić do zdrowia. Tym żołnierzem był Terence Young, przyszły reżyser filmowy. 20 lat po tym zdarzeniu, Young wyreżyserował film Doczekać zmroku z Audrey w roli głównej.

Od 1967 roku Hepburn porzuciła karierę aktorską, decydując się występować sporadycznie i poświęciła się pracy jako ambasador Dobrej Woli UNICEF. Urodziła się w 1929 roku a zmarła  w 1993.

Audrey Hepburn i jej wspaniałe kreacje