Działo się na stadionie Wembley (więcej TUTAJ). Było nas 90 000. Jeśli nie jesteś fanem takiej muzyki, to po takim koncercie nie trudno się nim stać. Eminem – wyjątkowy artysta. Niezapomniany koncert. Pod każdym względem, łącznie z tym, że po raz pierwszy przed stadionem pojawiła się policja z psami szukającymi narkotyków. Nie wiadomo, czy znaleźli, nikt tego nie rozgłaszał. Bo potem była już tylko MUZYKA. I to jaka! Żeby tak rapować, to trzeba rzeczywiście dużo przeżyć i mieć ten dar, który dany jest nielicznym. Nie jest to muzyka, której słucham na okrągło, ale słucham czasami i lubię. Mam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś wziąć udział w tak spektakularnym widowisku.

Eminem ma szkockie, angielskie, niemieckie, szwajcarskie i polskie korzenie. Jego ojciec zostawił rodzinę, gdy Eminem-Marshall miał 1,5 roku, dorastał wyłącznie z matką w skrajnym ubóstwie. Gdy miał 12 lat przeprowadzili się na przedmieścia Detroit w okolice 8 Mili. Respect, czyli szacun zdobywcy 15 nagród Grammy i Oscara oraz 10 albumów nr 1 na listach Billboard 200. Yo!

I jeszcze krótko o MC (Master of Ceremony) w muzyce rap i reggae to raper zabawiający publiczność rymowaną improwizacją, często na zaproponowane przez nią tematy. MC musi umieć układać rymy na poczekaniu. W slangu raperów nazywa się to freestylem. MC kształtują swoje umiejętności poprzez ciągłe pisanie rymów oraz praktykę. Większość raperów pojedynkowało się w ten sposób (fristajlowało) z innymi nabierając większego doświadczenia i szacunku po wygranej. Do dziś dochodzi do pojedynków na rymy między dzielnicami wielu miast w USA. Oczywiście i na tym koncercie nie mogło zabraknąć MC. Ciągle coś gadał, zagadywał do Eminema, pytał, wykrzykiwał, oczywiście rapował i wszędzie go było pełno, był świetny!

A oficjalna strona Eminema TUTAJ.

w lipcu 2014 roku w Londynie

EMINEM in London. Yo!