Wszystko Wszystko chciałoby się powiedzieć i Wszystko w tym temacie… Ale nie, jeszcze można coś dodać.

Dzięki singlowi MY KZ, UR BF zespół zdobył rozgłos i sympatię publiczności, a po premierze płyty także przychylność mediów. Magazyn NME porównał ich wtedy do wkurzającego nowego dzieciaka, który przychodzi do szkoły po raz pierwszy i pokazuje wszystkim jaki jest mądry…

Po singlach Cough Cough i Kemosabe po raz kolejny Everything Everything spotkali się z zachwytem krytyki, umacniając swoją pozycję na scenie.

To młody zespół grający muzykę indie, electronic, psychodelic, progressive and art rock. To muzyka i styl, który lubię dlatego też chciałam ich zobaczyć na żywo jak grają i śpiewają. I nie zawiodłam się, bardzo dynamicznie zagrali wszystkie swoje najlepsze kawałki w O2 Arena Brixton w Londynie a Jonathan Higgs wydobył z siebie najlepsze falsetto ever! Higgs mówi, że na rodzaj muzyki jaki grają miały wpływ: Nirvana, Radiohead, The Beatles, Destiny’s Child i R. Kelly. A basista Jeremy Pritchard dodaje, że nie chcą, aby ich zaszufladkować do szablonu gitarzystów z Manchesteru. Oj tak, wielu muzyków i wiele zespołów wydał na świat Manchester i chwała mu za to. Do tej pory wydali 3 albumy: w 2010 – Man Alive, w 2013 – Arc i w 2015 – Get To Heaven i wszystkie trzy dla mnie super! Ja ICH polecam, do słuchania z różnych nośników i na żywo. Super!

Najnowsza płyta Get To Heaven ukazała się 22 czerwca a spory wpływ na teksty piosenek miały wiadomości z kraju i ze świata, jakie Higgs namiętnie w tym czasie przeglądał. W jednym z wywiadów powiedział: „Po skończeniu płyty przeczytałem jeszcze raz wszystkie teksty i zorientowałem się, że napisałem horror”.

Jednym słowem koncert i cała reszta baaaardzo udana! A więcej o zespole TUTAJ.

A na całą resztę z tej weekendowej eskapady do Londynu rzuć gałką TUTAJ.

w listopadzie 2015 roku w O2 Arena Brixton w Londynie

Po prostu Everything Everything…