Na terenie Krakowa odbędzie się szereg imprez związanych z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oto pełne kalendarium imprez muzycznych, sportowych, kulturalnych, happeningów i eventów. Obecność obowiązkowa!

Niedziela, 15 stycznia 2017

Koncert na Rynku Głównym
16:30-17:00 – Navigator
17:15-17:45 – Flatmind
18:00-18:30 – People of the Haze
18:45-19:15 – Golden Life
19:30-20:00 – Kabanos
20:00-20:15 – Światełko do Nieba
20:15-21:00 – De Press

Atrakcje na Rynku Głównym
Start około godziny 11:00

Jak co roku krakowski Rynek zapełni się pozytywną energią i kolorowymi, uśmiechniętymi ludźmi, postaciami z bajek, przebierańcami. Przez cały dzień odbywać się będzie wiele atrakcji:

  • akcja „nawrzucaj Adasiowi”
  • nauka pierwszej pomocy
  • orkiestrowy sklepik
  • akcja krwiodawstwa
  • po raz pierwszy w historii odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego o godz. 15:30
  • będzie można się przejechać zabytkowymi samochodami
  • kwestować będą: Anna Dymna, Tomasz Schimscheiner, Dariusz Gnatowski, Robert Makłowicz
  • od godziny 10 – 14 kwestować będą też psiaki – Golden Retrievery

Atrakcje Muzeum Narodowego w Krakowie
Oddziały MNK – od godziny 10.00
Krakowski sztab Orkiestry będzie mieścił się w Galerii Sztuki Polskiej XIX w., czyli w Sukiennicach. We wszystkich Oddziałach MNK będzie prowadzona przez wolontariuszy zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp do galerii stałych Muzeum jest bezpłatny tego dnia – jak w każdą niedzielę. Wyjątkowo za darmo można będzie obejrzeć kończącą się tego dnia wystawę „Rodin / Dunikowski. Kobieta w polu widzenia” w Kamienicy Szołayskich oraz wystawę „Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)”, w Gmachu Głównym MNK.

Ogól się dla Orkiestry!
Gentleman Barber Kraków (ul. Szpitalna 7) – godzina 10:00-18:00

Krakowscy Barberzy włączają się w orkiestrowe granie! Do wyboru 3 sposoby wsparcia celu 25. Finału:
– odwiedź nas w salonie i skorzystaj z dowolnej usługi
– licytuj nasze limitowane produkty na akcjach
– wrzuć dowolną kwotę do WOŚP’owej puszki znajdującej się w salonie
Cały dochód będzie przeznaczony na cel Finału.

Impreza w Centrum Handlowym „Bonarka”
Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11, godzina 10.00

Każdy będzie mógł też skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych a 15 stycznia teren Bonarki opanują lekarze. Na specjalnym stanowisku od godz. 11:00 do 16:00 prowadzone będą badania postawy ciała z krótkim instruktażem ćwiczeńmierzone będą także glukoza i ciśnienie. W ruch pójdą też pikflometry, specjalne urządzenia przydatne w profilaktyce układu oddechowego. Badania prowadzić będą medycy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie – Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie. Sztab Orkiestry w Bonarce zaprasza ponadto na pokazy i naukę pierwszej pomocy (godz. 11:00 – 15:00), a najmłodszych na relaks i rozrywkę w specjalnym kąciku dla dzieci.

V Bieg Wielkich Serc
Okolice Galerii Kazimierz, 10:00 start biegu na 5 km, 12:00 start biegu na 10 km

W zdrowym ciele zdrowy duch dlatego z okazji jubileuszowego Finału WOŚP odbędzie się kolorowy i radosny Bieg, Organizatorzy przewidują po raz pierwszy dwie trasy do wyboru: na 5 km i 10 km. Wybiegajamy razem pomoc!

MOTO ORKIESTRA
Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) – godzina 10:00 – 20:00

Kolejna ostra jazda z Moto Orkiestrą WOŚP w Krakowie! Motocykliści, rajdowcy, quadowcy, drifterzy, paralotniarze, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody, najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty! To wszystko i wiele więcej na jedynej i niepowtarzalnej Moto Orkiestrze WOŚP!

Najgorętsza kąpiel w roku!
Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) – godzina 13:00

Krakowski Klub Morsów Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Gorącem swoich serc potrafią roztopić nawet najgrubszy lód. Tym razem tematem przewodnim jest cyrk i cyrkowcy.

WOŚP w Hexie!
Hex (ul. Dwernickiego 5) – godzina 18:00

Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

WOŚP Kolejowo! „Kręcimy się” czyli pociąg do Jasła, Biecza i Gorlic
Dworzec Główny Kraków – odjazd 9:06

Stowarzyszenie Miłośnikow Kolei wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zaprasza wszystkich na przejazd pociągiem specjalnym, czyli najnowszym pociągiem z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Trasa:
Kraków Główny – Tarnów – Gorlice Zagórzany – Biecz – Jasło – Biecz – Gorlice Zagórzany – Gorlice – Gorlice Zagórzany – Tarnów – Kraków Główny.
Przewoźnik: Koleje Małopolskie
Przejazd będzie możliwy po wrzuceniu datku do puszki WOŚP w pociągu.

Gramy Jazz dla WOŚP!
Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) – godzina 17:00

Propozycja obowiązkowa dla wszystkich jazzomaniaków i nie tylko! Trzecia odsłona jazzowego grania podczas Finałów WOŚP. Tym razem na scenie zaprezentują się: Soul Finger Justyna & Janusz Baran, Another Jazz Quintet, Prima Aprilis, Ania Dudek & Paweł Waś, Matragon, Latające Talerze, Workaholic, Lina Racz & Kuba Plamitzer. Imprezę oraz licytacje poprowadzi aktor –  Tomasz Schimscheiner.

II Nowohucki Bieg „Policz się z cukrzycą”
Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) – godzina 19:00
.

Sztab WOŚP przy Nowohuckim Centrum Kultury wraz z Fundacją 4 Alternatywy, Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Krakowie Stowarzyszenia MONAR i Nowa Huta Team zapraszają na II Nowohucki Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY w ramach 25. Finału WOŚP. Mile widziani są wszyscy, niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Nie prowadzimy zapisów i nie pobieramy opłat startowych. W biegu będą uczestniczyć wolontariusze WOŚP z puszkami na dobrowolne datki. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpoczniemy i zakończymy przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.Ponieważ biegniemy po zmroku, zachęcamy do ozdobienia ubioru elementami świecącymi, przyniesienia latarek – utworzymy wesoły świetlisty korowód!

Koncert w Kawiarni Naukowej
Kawiarnia Naukowa (ul. Kalwaryjska 60) – godzina 19:00

Jeśli lubicie głośną i szybką muzykę, koniecznie wybierzcie się na ten koncert! Tego wieczoru do zabawy będą przygrywać następujące kapele: Yegor, Swada, Gravity, Egzotyczny Dandys Paryski  oraz muzycy projektu KN freejazz. Wjazd za free, ale wrzut do WOŚPowej puchy mile widziany.

Kartingowe zawody z Wielkim Sercem
Tor Kartingowy Go Karting (ul. Domagały 25) – godzina 11:00

Zapraszamy na kolejną odsłonę turneju kartingowego! Pościgaj się, poczuj adrenalinę i wesprzyj cel Wielkiego Finału. Przyjmowane są zgłoszenia od 30 osób dorosłych. Każdy uczestnik jedzie 4 razy czasówkę. Wpisowe to 100 zł do puszki, ale spokojnie można wrzucić więcej. Zawody rozpoczynają się o 11:00, ale na torze należy być najpóźniej o godz. 10:30.

IX Noworoczny Slalom Równoległy
Tor Kajakarstwa Górskiego (ul. Kolna 2) – godzina 11:00

Krakowski Klub Kajakowy zaprasza na niezwykle emocjonujące zawody. Sportowcy rywalizować będą w kilku konkurencjach w systemie pucharowym. Podczas ceremonii dekoracyjnej odbędzie się licytacja sportowych pamiątek.

Graj i pomagaj!
Interaktywne Muzeum Flipperów (ul. Stradomska 15) – godzina 12:00

Po raz pierwszy flippery zagrają dla WOŚP! Cel 25. Finału będzie można wesprzeć poprzez datek do skarbony, a oprócz tego Muzeum przekaże połowę niedzielnego utargu. Przyjemne z pożytecznym – zajrzycie na małą rundkę?

WOŚP na Azorach
XIV LO i Gimnazjum nr 14 (ul. Chełmońskiego 24) – godzina 10:00 –  13:30

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców osiedla i okolic. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno Milusińscy, jak i Seniorzy. Będzie można miło spędzić dzień z całą rodziną, a przy tym zrobić coś dobrego dla innych. W planie m.in: zimowa kawiarenka – słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, spektakl Teatru Szkolnego „Nasza kolęda, czyli o potrzebie dobroci”, zajęcia fitness z instruktorem, występ tancerzy ze Szkoły Tańca „Evolution”, licytacje, loteria fantowa, warsztaty plastyczne dla dzieci i wiele innych.

Do zobaczenia!

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy