Co się stanie jeśli pozwolisz Igersom wejść na swój teren? Nic oprócz tego, że rozlezą się wszędzie, zajrzą do każdej dziury, obfotografują każdy detal z pięciu stron świata, wykonają dziesiątki skoków, zawisną w czasoprzestrzeni, będą klęczeć, leżeć i stawać na głowie, ale przede wszystkim będą mieli z tego niezły FUN i z odpowiednim hasztagiem poinformują o tym świat!

Instagram, to serwis społecznościowy do dzielenia się zdjęciami, krótkimi filmami, to poznawanie niezwykłych miejsc, spotkania i świetna zabawa, to największa międzynarodowa społeczność fanów mobilnej fotografii. Ta prosta aplikacja, początkowo dostępna była tylko na iPhonie, a jej charakterystyczną cechą był nadawany zdjęciom kwadratowy kształt. W 2010 roku Phil Gonzalez, założył blog Instagramers.com i pierwszą miejską grupę w Barcelonie. Dzisiaj Instagram to siła ponad 700 mln zaangażowanych użytkowników, jedna z najbardziej wpływowych i najszybciej rozwijających się sieci społecznościowych. W 90 krajach działa ponad 520 miejskich, regionalnych i narodowych społeczności, a polskich użytkowników jest ponad 3,5 mln. Profil @IgersPoland powstał w 2011 roku, pierwsza lokalna grupa fotografów mobilnych w Gdańsku, dziś jest ich 26, a wśród nich Igerskrakow.

Ruch Instagramers organizuje spotkania, tzw. Instameet’y, podczas których wspólnie odwiedzamy i fotografujemy ciekawe miejsca, piękne plenery oraz obiekty na co dzień niedostępne. Wirtualny świat łączymy z realem i delikatnie mówiąc robimy wtedy setki zdjęć…

Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane dwa razy w roku tzw. WWIM, czyli World Wide Instameet. W wyznaczony dzień w wybranych miastach na całym świecie spotykają się fani Instagramu i starają się by, to właśnie ich spotkanie było najciekawsze ze wszystkich.

Smartfony towarzyszą nam non stop, ale Instagram tworzą ludzie. Naczelna zasada mówi: myśl w trakcie fotografowania, nogi wykorzystuj jako zoom, wypełnij kadr i pokaż emocje. Carpe Diem, Igers, bo Instagram podbija świat!

Krakowskie Instameet’y

***

Na zdjęciu w rolach głównych wystąpili: @konduktor_mrokow@gloria_zk, @wenka87, @pausznurek i ręce @pieing a zdjęcie wykonała @come2cracow

Instameet, czyli mobilni w akcji