Uwaga! Uwaga! Wszystkie służby porządkowe i ratownicze proszone są o pilne przybycie do Muzeum Inżynierii Miejskiej! Uwaga! Uwaga! Nadchodzi Instameet IgersKrakow!

Okazało się, że nie był to apel „tak na wszelki wypadek”, bo były ofiary wśród Igersów. @gloria_zk została potrącona przez nieznanego sprawcę a @helloberczi przejechały pasy. Na szczęście lekko znoszone nosze nie były potrzebne, bo zwłoki ożyły a pasy się zmyły. Tym razem dzięki @igerskrakow, który zorganizował kolejny odjechany instameet, zaparkowaliśmy w starej zajezdni Muzeum Inżynierii Miejskiej. Jak szybcy i wściekli odpaliliśmy nasze fotoaparaty i z zawrotną prędkością udaliśmy się na stylowy trip kanciakiem. Chromowane zderzaki, czerwone siedzenia, kultowy piesek z kiwającą się głową, stare mapy – PRL w pełnej krasie. Było odjazdowo. Fiatomania w pełnym rozkwicie już w sobotę 30 września, bo wtedy oficjalnie nastąpi otwarcie nowej wystawy w Muzeum Inżynierii Miejskiej a także zlot polskich Fiatów 125p i rajd starych samochodów ulicami Krakowa. Jeśli w twoich żyłach płynie wysokooktanowa benzyna i cierpisz na nieustanny need for speed – to nie może cię zabraknąć na tej samochodowej rewii. Będziesz usatysfakcjonowany, bo ekspozycja „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p” podzielona będzie na tematyczne strefy: Obiekt westchnień, Targi motoryzacyjne, Rekordowy Fiat, Fiat na służbie, Na wczasy, U mechanika, Fiatomania, Mój Fiat. Na samochodowym wybiegu pojawi się 20 pojazdów w interaktywnej aranżacji, ale z zachowaniem peerelowskich detali. Gotowi na rajd?

Na koniec cytując klasyka @upodraza: Igers na prośbę o przybranie najdziwniejszej nawet pozy nie podnosi brwi, nie pyta po co, nie grymasi. Po prostu robi to. Zobaczcie więc co odinstamiciliśmy w pamiętną sobotę w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Niech prowadzi was tag #fiat125pinstameet .

Udział wzięli: @gloria_zk, @domkawula, @pausznurek, @mtktz, @upodraza, @piotr_kroool, @diosafoto, @gosiabartyzel, @cdziadurski, @loree_lei, @lattezpianka, @tikurila@pieing@konduktor_mrokow@kacpertroc, @helloberczi, @jack0wsky, @nessunka@__krakovsky__@come2cracow

***

O historii polskiego fiacika możesz przeczytać tutaj a poprzednie instameety zobaczysz tutaj.

Odjazdowy Instameet w Muzeum Inżynierii Miejskiej