Collect experiences, not things. Just travel.

Jest taki wiersz amerykańskiego poety Roberta Frosta „Droga nie wybrana”

…Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano 
Dwie drogi: pojechałem tą mniej uczęszczaną – 
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem…

Mam na imię Dorota. Cieszę się, że tu jesteś…

Na początku miało to być miejsce o podróżach i stylu życia, ale ponieważ interesuje mnie wiele rzeczy, więc rozrastam się coraz bardziej… na szczęście tylko na blogu. I tak wszystko co było w chmurze, wylądowało teraz pod jednym dachem na www.pieknykrakow.pl

Oprócz wielu zasad do których się stosuję (lub nie), mam dwie podstawowe: zdjęcia robię tylko Iphonem (aktualnie 8+), a smoothies tylko blenderem…

Jeśli macie ochotę dać nura w ocean przyrody, zapuścić się w industrialne i opuszczone klimaty urbexu, podróże dalekie i bliskie – to ta strona nadaje się do tego idealnie. Mam nadzieję, że stanie się inspiracją do szukania interesujących miejsc poza szlakiem. Zdarza mi się oprowadzać po Krakowie znajomych i nieznajomych, jednak Mój Kraków znajduje się off the beaten paths…, bo Kraków to nie miasto, to sposób bycia i życia.

Jeśli chcesz zobaczyć Kraków poza utartymi szlakami – dobrze trafiłeś.

Jeśli interesują cię podróże po Polsce, Europie i te baaaaardzo dalekie po świecie – welcome home, bejbe!

Oprócz tego jestem pasjonatką teatru, kina, koncertów muzycznych, opery, myszkowania po muzeach, architektury, malarstwa, street art, snowboardu, urbexu, smoothies i… no właśnie, wkrótce pewnie znów odkryję coś fascynującego.

Sukcesywnie blog ten będzie rozwijany i mam nadzieję, że z czasem stanie się niezbędnikiem każdego niestandardowego podróżnika. Wyrzućcie więc swoje przewodniki and follow me! Bierzcie i czytajcie z niego wszyscy, a gwarantuję, że nie będziecie się nudzić! Pamiętajcie jednak, że www.pieknykrakow.pl, to nie rozprawa naukowa, ale moje subiektywne opisy miejsc w których byłam.

Dlaczego piszę o tym wszystkim? Bo to moje hobby 🙂

Stay tuned and have FUN!

Dorota & Kompany

***

Jesteś na Instagramie? Ja też. @come2cracow

O mnie, czyli krótkie CV